چطور حمل پیانو را انجام دهیم؟

چطور حمل پیانو را انجام دهیم؟

آیا می دانید حمل پیانو به شکل صحیح چطور انجام می شود؟

برای حمل پیانو لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی در این خصوص  را در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین برای اطلاع از قیمت و هزینه حمل پیانو می توانید مطالب قبلی را مطالعه کنید.

جا به جایی پیانو

حمل پیانو و جا به جایی آن یکی از مهم ترین نکاتی است که لازم است تا در مورد آن اطلاعات کافی را به دست آورید.

همه می دانند که یک پیانو 88 کلید دارد، اما آیا می دانید که داشتن بیش از 10 هزار قطعه متحرک برای آنها معمول است؟ جابجایی چنین وسیله ظریف، سنگین و پیچیده ای بدون آسیب رساندن به آن ممکن است دشوار باشد و افراد حرفه ای برای انجام این کار با خیال راحت آماده هستند. و خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید اما کمی آماده سازی و کمک زیادی لازم است.

اگر تصمیم دارید که پیانو را خودتان حرکت دهید، مهم است که آماده باشید. شما به تجهیزات مناسبی نیاز خواهید داشت و اطمینان از اینکه پیانو در هر مرحله متناسب باشد مهم است. پس از آماده سازی اساسی، با پوشاندن پیانو و افزودن بالشتک از آن محافظت کنید.

با دقت آن را روی تخته لغزنده دالی حرکت دهید و برای اطمینان از ایمن بودن آن را به قسمت پایین خوب ببندید. بهتر است اگر دوست یا عضوی از خانواده خود دارید که به شما در این کار کمک کند. هنگامی که پیانو را وارد کامیون در حال حرکت کردید، آن را با بندهای بیشتری محکم کنید.

شما می خواهید مطمئن شوید که پیانو در جای جدید خود قرار می گیرد. اتاق، درها و راه پله ها را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید هیچ مانعی برای رسیدن ساز به خانه جدیدش وجود ندارد.

بلند کردن پیانو، هنگام بلند کردن پیانو لازم است تا برای انتقال آن به مکان دیگری، یادتان باشد که آن را با پایه هایش بلند نکنید. پایه ها بسیار آسیب پذیر هستند. همچنین، پیانو را در حالت ایستاده نگه دارید. گذاشتن آن به پهلو خوب نیست.

با دو نفر در هر انتهای پیانو، نوارهای متحرک را در زیر پیانو قرار دهید، و یک بند در هر انتهای آن قرار دهید. در حالی که یک نفر یک انتهای بند را در دست دارد (اکنون باید چهار نفر باشید که از هر چهار گوشه پشتیبانی می کند)، پیانو را بردارید.

حالا مطمئن شوید که پایه های پیانو روی دالی صاف نشسته اند، آن را محکم کنید. اگر پیانو کاستور دارد، یا کاستورها را در جای خود قفل کنید یا از ایمن بودن پیانو اطمینان حاصل کنید.

ایمن سازی پیانو در کامیون

پیانو را باید در پشت کامیون در حال حرکت، کنار دیوار پشتی قرار دهید دیواری که کابین داخلی کامیون را از فضای پشتی جدا می کند. بسیاری از جابه جا کننده های پیانو از تخته های چوب برای اطمینان از کفپوش یکنواخت برای پیانو استفاده می کنند، زیرا اکثر فضاهای کامیون تراز نیستند. این امر به کاهش فشار روی کاستورها و پیان کمک می کند پایه های پیانو که در طول حرکت برای ایجاد ثبات فشار وارد می شوند. اگر از تخته استفاده می کنید، آنها را در امتداد دیوار پشتی قرار دهید.

پیانو را از روی دالی روی تخته ها بردارید، سپس با استفاده از تسمه های متحرک، پیانو را به دیواره کامیون محکم کنید. بررسی کنید تا هنگام حرکت کامیون، پیانو قادر به غلت زدن نباشد.

برای حمل پیانو به صورت حرفه ای می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

این پست دارای 2 دیدگاه است

دیدگاهتان را بنویسید