در حمل پیانو به چه مواردی باید دقت کنید؟

در حمل پیانو به چه مواردی باید دقت کنید؟

حمل پیانو به برنامه ریزی و دقت نیاز دارد. پیانو ها بسیار سنگین اند و انتهای آنها بسیار آسیب پذیر، شکستنی و حساس است. حتی یک پیانوی کوچک می تواند وزنی معادل 350 پند داشته باشد، پیانو های گران قیمت و با شکوه بسیار سنگین تر هستند و حدود 1000 پند هستند. با در نظر گرفتن مراحل  زیر در حمل پیانو مشکلی نخواهید داشت. در حمل پیانو این نکات را در نظر بگیرید.

در این مقاله می خواهیم در مورد حمل پیانوی کوچک صحب کنیم.

piano moving

مرحله اول در حمل پیانو

باید پیانویتان را بشناسید، ارگ ها کوچک ترین پیانو ها محسوب می شوند. این پیانو ها خیلی بلند نیستند و ارتفاع آنها حدود 0.9 متر است، معمولا 58 اینچ طول دارند، این نوع پیانو ها را باید با متخصصین حمل پیانو جا به جا کنید تا از آسیب ها احتمالی جلوگیری شود.

carring piano 2

مرحله دوم در حمل پیانو

مسیر حمل پیانو را مشخص کنید، قبل از اینکه پیانو را جا به جا کنید باید در ذهنتان مسیر بردن آن را از ابتدا تا انتها تصور کنید و در انتخاب مسیر با کسی که به شما در حمل پیانو کمک می کند مشورت کنید. طول و ارتفاع در و راهرو هایی که باید پیانو از آنجا عبور کند را اندازه گیری کنید و بعد تصمیم به جا به جایی بگیرید.

moving piano3

مرحله سوم در حمل پیانو

پیانو را آماده کنید. پیانو و کیبرد را با کاوری که دارد بپوشانید، اگر پیانویتان کاور ندارد سعی کنید یک کاور برای آن تهیه کنید. با این کار در حمل پیانو به گوشه ها و انتهای آن آسیب وارد نمی شود.

moving piano4

مرحله چهارم در حمل پیانو

حرکت دادن پیانو، گرفتن قسمت پایین پیانو، جا به جایی آن را اسان تر می کند. از هر کسی که می توانید برای حمل پیانو کمک بگیرید. مطمعن شوید که همه بدنه ی پیانو را گرفته اند و سپس آن را بلند کنید. هرگز بدون استراحت به حمل پیانو ادامه ندهید و بعد از چند متر صبر کنید و دوباره شروع کنید.

با مطالعه ی تجهیزات حمل پیانو می توانید آگاهی بیشتری کسب کنید تا در هنگام حمل پیانو به مشکلی برخورد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید